Olyan korban élünk, amikor a modern orvostudomány naponta elkápráztat bennünket eredményeivel, új találmányaival. Mégis egyre több a beteg ember.
Hogyan lehetséges ez? Az orvostudomány a tünetek okát mindig valamilyen funkcionális folyamatban keresi, és gondosan elkerüli a tünetek értelmezését.
Testünk a tünetek nyelvén folyamatosan szól hozzánk. Meg kellene tanulnunk érteni ezt a nyelvet. A tünetek nyelve egyszerű, ha képesek vagyunk megérteni az üzenetet. A tünetet sohasem elnyomni, megszüntetni kell, hanem feleslegessé kell tenni. Ha fáj a fejünk, bekapunk egy fájdalomcsillapító tablettát. „Nincs idő a fejfájásra” hangzik a reklám szövege. A fejfájás elleni küzdelemben eszünkbe sem jut, hogy a fájdalomnak üzenete van számunkra, arra utal, hogy valami nem megfelelően működik szervezetünkben (és életünkben). A betegség nem véletlen. Nem ellenséget kell látnunk benne, hanem segítőtársat, jó barátot. Segítségével egész életünket megváltoztathatjuk, ha felismerjük mondanivalóját.
Függetlenül attól, hogy milyen stádiumban van egy betegség, a háttérben mindig valamilyen megoldatlan probléma húzódik. Egy beteg embert meggyógyítani nem azt jelenti, hogy visszaállítjuk a régi állapotot, hiszen éppen az idézte elő a betegséget. A megoldás egy új életforma, egy új „életigenlő” út megválasztása.
A tünet mindig eléri azt, hogy figyelmünket rá irányítsuk.
Ha megpróbáljuk elnyomni, már akkor is elérte a célját. Meg kell értenünk, hogy a probléma mindig értünk létezik, azért, hogy közelebb kerüljünk önmagunkhoz, és visszatérjünk arra az útra, melyről valahol letértünk.
A betegségek mellett a legtöbb problémát a túlsúly okozza. Az elhízás azon túl, hogy betegségek előidézője lehet, súlyos lelki problémákat is takarhat.
Zsírpárnákat növeszthetünk magunk köré akkor is, ha védeni akarjuk magunkat a külvilág hatásai, támadásai ellen. Mintegy védelmi páncélt alkotunk magunknak zsírból, ezzel megvédve lelkünket az általunk „bántásnak” megélt hatásoktól. Persze a túlsúly kialakulhat betegségek következményeképpen is, például hormonzavar esetében. Mindemellett természetesen táplálkozási és egyéb más okok is szerepet játszhatnak az elhízás folyamatában.
Ha már megbetegedtünk, vagy túlsúlyosak vagyunk, mindig tegyük fel magunknak a következő három kérdést.
Mire kényszerít, miben gátol, és miben segít a betegségem, vagy a túlsúlyom?
Ha őszintén tudunk felelni e kérdésekre, megleljük a betegség okának gyökerét.
Super!